#2 Nie bądź pszczelarzem, kradnij samochody

Felietony, Inspiracje, Materiały dla graczy, Poradniki / OPUBLIKOWANE W

Graczko, Graczu! Nie bądź czujnym pszczelarzem, bądź brawurowym złodziejem samochodów!

Zdarzało Ci się kiedyś obchodzić ze swoją postacią z przesadną ostrożnością? Chować za siatką wątpliwości i zastrzeżeń? Podchodzić do fabuły jak do pszczelego roju i starać się wydobyć miód dobrej zabawy bez niebezpieczeństwa użądlenia konsekwencjami podjętych działań? Szczerze Ci radze, odpuść sobie. To nie tak, że się nie da – ale zdobyty w ten sposób miód jest raczej mdły niż słodki…

Zamiast tego rzuć się w objęcia opowieści. Traktuj swoją postać jak ukradziony samochód i nie przejmuj się nie tylko zadrapaniami i stłuczkami, ale i możliwością wylądowania na złomowisku. Graj szybko, umieraj młodo! Sesja RPG to właśnie ten moment, kiedy możesz podjąć ryzyko, na które trudno sobie pozwolić w realnym świecie. Niech Twój Poszukiwacz Przygód nie boi się zostać znalezionym przez przygodę, niech Badacz Tajemnic nie może ścierpieć tajemnicy bez rozwiązania, a Dzieciak niech nieustannie pakuje się w Tarapaty. Rozsądek wystarczająco daje się nam we znaki na co dzień, czy naprawdę musimy być rozsądni także podczas sesji?

Wiem, że u mnie to działa. Od kiedy przestałam się przejmować „bezpieczeństwem” mojej postaci, bawię się znacznie lepiej.

A Ty jak uważasz?

P.S. Nie pamiętam, już, kto pierwszy sprzedał mi metaforę kradzionego samochodu, ale bez wątpienia było to w jakiejś kadrowej rozmowie na obozie erpegowym w Zieleńcu. Wdzięcznam.

Dodaj komentarz